למי (עוד) צריך להודות על הניצחון של נטע באירוויזיון?

כפי ששמעתם בטח, במוצ"ש האחרון נטע ברזילי זכתה באירוויזיון עם שירה TOY. לא רק שעצם זכייתה, כישראלית, נתנה לנו גאווה רבה, אלא גם בדרך שעשתה זאת עם המסר הנשי החשוב שלה. עד כדי כך חשוב – שאפילו רה"מ בנימין נתניהו בירך אותה על כך.

אבל האם בכלל ביבי הוא זה שכמעט מנה את ניצחונה של נטע באירוויזיון?

לאחר הזכייה, העיתונאי נתי טוקר הזכיר שישראל השתתפה בתחרות רק לאחר שבג"צ הקפיא יוזמה של הממשלה בנוגע לתאגיד בשידור "כאן".

כשביררנו את הנושא, ראינו כתבה בנושא של ידיעות אחרונות מאפריל 2017.

בכתבה נאמר כי ישראל קיבלה אזהרה מאחראית על התחרות, תאגיד השידור האירופי (EBU), לראשי "כאן" כי לא יוכלו להיות חברים בארגון ללא שידורי חדשות ואקטואליה – בדיוק כפי שביבי רצה.

ביבי בזמנו, על רצונו לעקר את תאגיד השידור החדש ולהחליש אותו, העביר מהלך שהוא לא יכול לשדר חדשות ואקטואליה – ובמקומו יקום תאגיד שידור מיועד בלבדית לחדשות ואקטואליה. ככה, לפי כוונתו, התאגיד בין היתר לא יוכל לעסוק בנושאים כמו חקירות נתניהו ומחדלי הממשלה בנושאים שונים.

בג"צ השיב למדינה והקפיאה את המהלך שבו נאמר כי תאגיד השידור לא יוכל לשדר חדשות ואקטואליה.

כמו שחשפנו בזמנו את הצביעות של מירי רגב שמשמיצה את הקרן החדשה לישראל ובפועל משתפת פעולה איתם ומעתיקה מהם פרויקטים – בנימין נתניהו מוכיח שזו לא טעות אלא מדיניות הממשלה – משמיצים גופים ואחר כך רוכבים על הצלחתם לאחר שהועילו לישראל.

ובמילה אחת – צבועים.