מי הזמין את את מנהיגת המפלגה הניאו-נאצית לישראל? ליכודניקים, כמובן

פראוקה פטרי והליכוד. עיבוד: השקפה

ב24 בינואר, 2017 , התיישבה בפאב פרישמן 39 בתל אביב מנהיגת מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", פראוקה פטרי.

פטרי, בזמנו, הייתה המנהיגה של מפלגת AFD – מפלגת ימין קיצוני גרמנית, הראשונה מאז מלחמת העולם השנייה שנכנסה לפרלמנט.

ב2016 אמר בכיר במשרד החוץ כי במפלגה יש "אלמנטים אנטישמיים שמאוד מדאיגים אותנו."
פטרי, אמרה בעבר שהמשטרה הגרמנית צריכה לירות במהגרים שמנסים להיכנס לגבול הגרמני. היא גם השוותה מהגרים לקומופוסט – השוותה אותם לזבל אורגני.
אלקסנדר גאולנד, אשר הוביל את המפלגה עם פטרי, אמר בעבר כי צריך "להילחם בפלישה של זרים" לגרמניה, וקרא לגרמנים להיות גאים בעבר שלהם, בהתייחס לזמן מלחמת העולם השנייה. "אם לצרפתים יש את הזכות להיות גאים בנפוליאון, ולבריטים בצ'רצ'יל, לנו יש זכות להיות גאים בהישגי החיילים הגרמנים בזמן שתי מלחמות העולם", אמר.

לא רק זה. במצעה, המפלגה מציעה לאסור על קיום ברית מילה ואף ביצוע שחיטה כשרה.

פטרי אמרה בראיון  לערוץ 1 כי "רבים מהאנשים שפגשתי דעותיהם מימין למפלגת 'אלטרנטיבה לגרמניה'",
וכי "ביקרה בישראל באופן פרטי".

זה היה ביקור פרטי? לא ממש.

את האירוע בו השתתפה ארגן גוף בשם 'הפורום לקידום יחסי ישראל-אירופה'. זהו פורום שנועד לחזק קשרים בין ישראל לבין מפלגות אירופאיות.

בין מקימי הפורום היה אדם שהציג עצמו כ'וילהלם רוט' – אדם שטען כי עבד בשביל מפלגת החירות האוסטרית (עוד מפלגה אירופאית מהימין הקיצוני שנחשדה באנטישמיות, ושנתניהו לאחרונה סירב לחדש איתה קשרים). הוא נפגש עם חברי כנסת ושרים (ביניהם גלעד ארדן), הוא כתב מאמרים (YNET ו'מידה' והתראיין בתקשורת (גל"צ וערוץ 20), וקידם מפלגות הימין קיצוני בישראל, בהציגם כתומכות ישראל.

לפני כשנה וחצי, תחקיר של גדעון דוקוב מאתר NRG, חשף כי וילהלם רוט הוא שם כיסוי. רוט היה מתחזה – שמו האמיתי הוא משה חירותי. הוא שיקר לגבי זמנו באוסטריה, לגבי חברת היעוץ שלו (שמסתבר שאינה רשומה בישראל או במדינות בהם טען שעבד), הוא גם שיקר בעדכוניו ברשתות החבריתיות באופן די מביך – הואהעתיק תמונות של ערים אירופיות מאינסטגרם ופרסם אותם כאילו ביקר שם בעצמו. הוא גם פיברק קשרים שלו עם פוליטיקאים אירופאים ממפלגות רבות.

"המרכז לקידום יחסי ישראל אירופה", אותו ארגון-לכאורה שבראשו עמד חירותי/רוט, היה הרבה פחות פעיל בשטח ממה שטען.

אותו תחקיר של גדעון דוקוב קבע כי רבים מסיפוריו על קשרים ופעילות עם חברי פרלמנט ברחבי אירופה לא היו ולא נבראו. למעשה, לבד מעובדות בסיסיות ופרשנות אישית על המתרחש באירופה, חלק ניכר מהדברים שפרסם רוט-חרותי בדף הפייסבוק הפופולרי שלו התגלו כמצג שווא."

מאז, עמוד הפייסבוק של הפורום נסגר.

אבל חירותי המתחזה לא עבד לבד.
עבד איתו אדם בשם מתן אשר. ליכודניק, סטודנט לשעבר באוניברסיטת בר אילן, וגם לשעבר עוזר פרלמנטרי של חברת הכנסת נאוה בוקר.

צילום מסך

צילום מסך

אשר הציג עצמו כשותף בהנהלת של הפורום. אולם בראיון אמר זאת: "אנחנו בקשר עם שר החוץ הדני וראשי עיריות בשוודיה… יש לנו בעלי ברית, צריך לפנות אליהם."

גוף מרכזי שעזר למרכז לקידום יחסי ישראל-אירופה הוא הקרן הציונית לישראל. מטרת הקרן היא "לחזק את תדמיתה של מדינת ישראל ולהבליט את הטוב שבה." היא תומכת בתנועות וארגונים "בעלי תפישת עולם ציונית ופרו-ישראלית."  בפועל היא קיימה מספר קמפיינים עם 'ישראל שלי' של מועצת יש"ע, ואף השתתפה ב'קמפיין השתולים' של 'אם תרצו' – קמפיין אשר הוקע על ידי נפתלי בנט ובנימין נתניהו, בנוסף לכמעט כל העולם הפוליטי.

בפורום המייעץ של הקרן נמצאים רונן שובל, ממקימי 'אם תרצו', איוב קרא – כיום שר מטעם הליכוד, ואראל סג"ל –  לו הוצע מקום בליכוד (אשר לו סירב).

צילום מסך

צילום מסך

בפוסט מ2015 הם טוענים כי הם "שותפים מרכזים (טעות במקור, א.ק.) בהקמת "המרכז ליחסי ישראל אירופה".

בעבר הייתה שקופית באתרם המשוויצה בהישג זה – אבל ב6 חודשים האחרונים, מבדיקת הכותב, היא הוסרה.

הקרן הציונית לישראל נוהלה על ידי ליאור שורקה ועומרי אקוניס.

מנכ"ל הקרן הוא ליאור שורקה. הוא גם בין המקימים של אם תרצו, ולשעבר מנכ"ל הארגון. שורקה גם שימש כפעיל של מפלגת הבית היהודי, והוא גם נמצא בצוות הייעוץ של מגזין 'ריבונות' – אשר עומד עם מטרה מוצהרת לספח את שטחי יהודה ושומרון.

בראיון בערוץ 20, אקוניס (עם אותו השביל בשיער כמו אחיו, חבר הכנסת) מזדהה כדובר של הקרן הציונית לישראל. כמו כן הוא מתואר כחבר הנהלת הארגון. אקוניס בעברו שימש כרכז ארצי של צעירי הליכוד. כיום הוא משמש כיועץ פוליטי לראש הממשלה נתניהו.

עמרי אקוניס

באיבנט (שמאז נמחק) הפורום לקידום יחסי ישראל-אירופה' כותבים כי "יש לנו את הכבוד לארח בישראל את מנהיגת 'אלטרנטיבה לגרמניה'".

כן, כך נראה שאנשים מלב ליבה של הפעילות הפוליטית הימנית – מקים אם תרצו, יו"ר צעירי הליכוד לשעבר, ועוד ספיחים הקשורים לממשלת הליכוד ומועצת יש"ע – הזמינו אנטישמית ומנהיגה של מפלגה ניאו נאצית, לליבה של תל אביב.

יש סיבה למה פעילי הליכוד הללו מחקו את כל העדויות לביקורה של פטרי בארץ. את זרעי האנטישמיות כל כסיל היה יכול לראות בעת ההזמנה שלה – אבל הם החליטו להתעלם. כשמפלגות הימין בישראל ואירופה מוצאות קווי דמיון מושתפים ביניהם – שנאת זרים, פחד מהגירה, שמירה קנאית על הזהות הקולקטיבית שלהם, רצון להשתמש בכוח מזוין באגרסיביות, וסלידה עמוקה מערכי הדמוקרטיה – זו מגמה מדאיגה.

האירוע המקורי, שמאז נמחק

האירוע המקורי, שמאז נמחק

.

הדמוקרטיה מתה לאט, בהרס של נורמות ומוסדות ציבוריים, בצבירה איטית של כוח תוך כדי השחתת ערכים ליברליים. אסור להסתכל  על מגמות מדאיגות כאלו כיום – בישראל ובעולם  – ולשבת בחיבוק ידיים.
אסור לשתוק כאשר פעילים במפלגת השלטון שלנו מנסים לאסוף לגיטימציה לכוחות אנטישמיים מובהקים, ואף להזמינם לארץ על מנת לעזור להם להיאבק בהאשמות מוצדקות לחלוטין.