"הקניון המדכא הזה נהפך למקום קדוש" -קומיקאי נותן את נאום חייו בהפגנה

ירמי שיק בלום נואם בקניון גנים בפתח תקווה, בהפגנה ה49 נגד השחיתות
ירמי שיק בלום נואם בקניון גנים בפתח תקווה, בהפגנה ה49 נגד השחיתות

קניון גנים הפך בשנה האחרונה למוקד הפגנות הכי חם במדינה.

49 שבועות של הפגנות נגד השחיתות הפכו את פתח תקווה למרענן הרשמי של הפוליטיקה. מי היה מאמין.

את ההפגנות מובילים מני נפתלי, אלדד יניב, ועוד פעילים אזרחיים ללא ניסיון פוליטי.
ההפגנות לא קשורות לשום ארגון או מחנה פוליטי, ובשל כך הקהל שמופיע בו מגוון.

כך גם הנואמים והנואמות – מליכודניקים מאוכזבים, ליולדת מסורוקה, למשתתפי מאבק הנכים, ואפילו אביב גפן.

אבל אתמול, בהפגנה נגד השחיתות בקניון גנים בפתח תקווה, הגיע הנואם הכי פחות צפוי:

הקומיקאי ירמי שיק בלום.

שיק בלום, שהופיע בתוכניות כמו 'ארץ נהדרת', 'טלוויזיה מהעתיד', וכתב ל'הארץ' ו'טיים אאוט', נתן נאום מופלא ומצחיק.

התרגשתי מאוד לדבר בפ"ת אתמול. הנה תיעוד של הדברים שאמרתי, וסיכום קצר:כבר 49 שבועות אנחנו מגיעים לקניון המדכא הזה, והפכנו אותו למקום קדוש. המקום הזה הוא בית ספר לדמוקרטיה, המקום הזה זה בית ספר לאזרחותיש פה פחות פרצופים צעירים מפרצופים מבוגריםאני בעיקר רואה פה הורים של חברים שלי, מאשר חברים שליאנחנו נעשה הכל כדי להביא לפה את הצעירים, כי אתם עושים עכשיו את התיקון על מה שלא עשיתם בגילנו ואנחנו צריכים לעשות את התיקון עכשיו, זה התפקיד שלנו להצטרף אליכם, ולא שיהיה מאוחר מדי.אני לא רוצה לדבר על החמוצים, אני רוצה לדבר על האמיצים, עלינו.אני אגיד לכם מי חמוץ. חמוץ זה ראש ממשלה שמארגן לעצמו בר מצווש בגני התערוכה, ומביא אנשים באוטובוסים כדי לדבר בין האיום האיראני לחמאס, הוא מדבר על מני נפתלי, כאילו הוא איום למדינת ישראל. בושה.לסיום, קטע קצר שכתבתי על משהו שלדעתי יכנס לספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל, פרשת מכיכר גורן תצא הבשורה:ויהי בימינו אנו תשע שנים למלכות נתניהו השנייה ויעש המלך נתניהו את הרע בעיני ה' וישלוט ביד שרה ובזרוע רפוייה ויעשוק את עמו ויעשה לביתו על חשבון משלם המיסים ויתמלא ביתו מתנות וזבחים שמפניות וסיגרים כחול על שפת הים. ותגזול הממשלה את היתום ואת האלמנה ואת הקשישים ואת הנכים ואת הגרים ואת הצעירים ואת כל עם ישראל ותפלג הממשלה את העם ותסית בין שמאל וימין ובין חילונים ודתיים ובין אשכנזים ומזרחים למען יאריכון ימי שלטונם על פני האדמה. ואין נביא בעירו או אפילו סתם מישהו שתוכל לזרוק את השם שלו כדי לענות לנהג מונית שאומר לך בזמן ויכוח פוליטי מיותר: "שמע לי מותק, הייתי מצביע למישהו אחר, אבל אין, תן שם אחד שיכול להחליף את ביבי". ויקום מני העפולאי משבט נפתלי משרת בארמון המלך נתניהו ויזעק מני הנפתלי על השחיתות בארמון המלך ויאמר בושה ויעזוב את ארמון המלוכה. וירדוף אותו המלך נתניהו וישלח שליחים מטעמו למען יסתמו את פיו ויגזול ממנו את פרנסתו. ויחזק ה' את מני הנפתלי ויאסוף עמו עשרה צדיקים ויעלו אל פתח תקווה אל ביתו של יועץ המלך אביחי המנדלבליטי ויזעקו "העם דורש צדק חברתי"! ויחלפו שבועות רבים ויפגינו צדיקי פתח תקווה במבול ובשרב ויהפכו עשרה צדיקים למאה צדיקים ויהפכו מאה צדיקים לאלף צדיקים. וירא המלך נתניהו עד מאוד ויבין כי ימיו בשלטו ספורים ויכלא את הנפתלי ויוציא את ההפגנה מחוץ לחוק ותנשב רוח פתח תקווה אל הארץ כולה ותצא מכיכר גורן בת קול גדולה ותחזור ישראל להיות ארץ זבת חלב ודבש ויקימו דור חדש אשר לא ידע את השחיתות ונאמר אמן.

Posted by Irmy Shik Blum on Sunday, October 29, 2017

 

כבר 49 שבועות אנחנו מגיעים לקניון המדכא הזה, והפכנו אותו למקום קדוש. המקום הזה הוא בית ספר לדמוקרטיה, המקום הזה זה בית ספר לאזרחות.

אני לא רוצה לדבר על החמוצים, אני רוצה לדבר על האמיצים, עלינו.
אני אגיד לכם מי חמוץ. חמוץ זה ראש ממשלה שמארגן לעצמו בר מצווש בגני התערוכה, ומביא אנשים באוטובוסים כדי לדבר בין האיום האיראני לחמאס, הוא מדבר על מני נפתלי, כאילו הוא איום למדינת ישראל.

 

ירמי, אנחנו מורידים את הכובע. תבוא כל שבוע.